Звіт директора Сновського Центру дитячої та юнацької творчості перед громадськістю про роботу у 2019-2020 навчальному році

Сновський Центр дитячої та юнацької творчості – комплексний позашкільний навчальний заклад, який у своїй діяльності керується Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» (зі змінами), Статутом ЦДЮТ, державними, регіональними та міськими програмами в галузі освіти, іншими чинними законодавчими і нормативно-правовими документами в галузі позашкільної освіти.

Першочерговим завданням закладу є створення якісного освітнього середовища, де не лише здобуваються знання, а й відбувається соціалізація особистості гуртківця, підтримується належний рівень фізичного та психічного розвитку, реалізується індивідуальність.

Освітні потреби задовольняються сформованою мережею гуртків, робота яких здійснюється за бюджетне фінансування.

У 2019-2020 навчальному році в 40 гуртках організовано навчання 601 вихованця за 4 напрямами позашкільної освіти (художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, соціально-реабілітаційним, гуманітарним).

Відповідно до угод про співпрацю гуртки ЦДЮТ працювали на базі Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст. (гурток «Фітодизайн» - 15 дітей), Тихоновицької ЗОШ І-ІІІ ст. (гурток «Світлячок» - 10 дітей), Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (гурток «Рівний-рівному» - 19 дітей, «Природа і фантазія» - 13 дітей), Великощимельського НВК (гурток «Народознавство» - 11 дітей, «Танцювальний» - 15 дітей), Сновського НВК І-ІІ ст. (гурток «Природа рідного краю» - 17 дітей), Сновського ВПУЛГ (гурток «Основи макіяжу» - 16 дітей). Усього 8 гуртків, 116 дітей.

До занять у гуртках залучені діти соціально вразливих категорій: діти учасників АТО - 26; вимушені переселенці із зони АТО - 2; сироти, позбавлені батьківського піклування – 14; напівсироти – 3; діти з багатодітних родин – 40; діти з неповних сімей – 45; діти та молодь з особливими освітніми потребами – 23; постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС – 3; діти з малозабезпечених родин – 8.

Освітній процес здійснювався відповідно до робочого плану. Усі керівники гуртків забезпечені освітніми програмами.

Під час карантину в закладі було організовано дистанційне навчання. Способи подачі матеріалу вихованцям кожен керівник гуртка обирав самостійно, відповідно до теми та мети заняття, технічних можливостей вихованців тощо, серед яких: надсилання теоретичних матеріалів та вправ для самостійного опрацювання; надання відеоматеріалів з теми чи посилань на них; надсилання домашніх завдань; проведення опитування, тестувань, обмін матеріалами; проведення онлайн-занять. Вихованці ЦДЮТ дистанційно брали участь у конкурсах різних рівнів.

Виховна та організаційно-масова робота проводилася відповідно до річного плану ЦДЮТ. Велика увага приділялась національно-патріотичному вихованню. Проведені районні конкурси, організовано традиційні заходи, виставки, свята.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації ЦДЮТ. Робота проводилась відповідно до затверджених комплексних заходів щодо поліпшення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. Здійснювався постійний контроль за станом пожежної безпеки, виконанням працівниками Центру правил пожежної безпеки, охорони праці та санітарії, інструкцій з охорони праці за посадами та видами робіт, за дотриманням санітарно-гігієнічних норм у закладі.

Виховання дитини - щоденний неперервний процес. Тому педагогічний колектив ЦДЮТ працює в тісній співпраці з закладами освіти міста, державними, громадськими організаціями району, батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дітей.

Протягом року батьки брали активну участь у виховних заходах, святах, концертах, екскурсіях, походах, відвідували відкриті та підсумкові заняття в гуртках, батьківські збори та заняття батьківського всеобучу.

З метою підвищення психологічної компетентності батьків, розширення їхніх можливостей самостійно розв’язувати проблеми й конфлікти, що виникають в особистому житті, навчанні чи вихованні дітей систематично оновлювалися матеріали стенду «Для вас, батьки!», надавались індивідуальні консультації з питань популяризації позашкільної освіти, пропаганди досягнень закладу, виховання та розвитку дітей різного віку.

На спільних засіданнях піклувальної ради й батьківського комітету вирішувалися питання навчально-виховної та господарчої діяльності закладу. Під час літніх канікул батьки активно допомагали керівникам гуртків у проведенні ремонтних робіт та облаштуванні кабінетів.

Вивчаючи запити батьків, їхній родинний досвід, естетичні вподобання та моральні пріоритети, кожен педагог будує свої відносини з батьківським колективом відповідно до напряму роботи гуртка, свого професійного й педагогічного досвіду.

З метою пропаганди дитячої творчості робота ЦДЮТ висвітлювалася в засобах масової інформації та на сайті закладу.

У 2019-2020 навчальному році в ЦДЮТ працювало 18 педагогів (10 — основних, 8 — сумісників). З них мають звання «Відмінник освіти» - 2, «керівник гуртка-методист» - 1, нагороджені обласною Премією імені Софії Русової - 2.

Сучасний педагог – це носій освітніх суспільних змін. Тому методична робота стала життєвою потребою кожного керівника гуртка й водночас обов’язковою вимогою суспільства, найважливішою умовою забезпечення ефективного функціонування закладу позашкільної освіти.

У 2019-2020 навчальному році методична робота в Центрі дитячої та юнацької творчості була організована згідно із завданнями, визначеними планом роботи ЦДЮТ та відповідним наказом по закладу. Педагогічний колектив спрямовував свою діяльність на виконання вимог Закону України «Про позашкільну освіту», інших нормативно-правових документів з питань організації роботи в позашкільному навчальному закладі.

Продовжили працювати такі методичні структури:

- педагогічна рада;

- методична рада;

- методоб’єднання керівників гуртків декоративно-ужиткового профілю;

- районне методоб’єднання педагогів-організаторів;

- школа педмайстерності;

- школа молодого педагога.

Питання організації навчально-виховного процесу, стану ведення документації, виконання навчальних програм та інших питань навчально-виховної, організаційно-масової, інструктивно-методичної роботи виносилися на засідання педагогічної та методичної ради, на наради при директорові. Проведені інструктивно-методичні наради з метою ознайомлення керівників гуртків з нормативними документами Міністерства освіти, обласного управління освіти, місцевих органів влади, з новими програмами гуртків, з особливостями планування виховної роботи, опрацювання інструктивних матеріалів з техніки безпеки.

Педагогічна рада досліджує і розв’язує питання життя колективу, стимулює розвиток творчого потенціалу педагогів, ріст професійної майстерності керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради обрано насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості освітнього процесу. На засіданнях педагогічної ради були розглянуті питання «Підсумки роботи закладу за 2018-2019 навчальний рік та основні завдання на 2019-2020 навчальний рік», «Інтеграція виховних ресурсів закладу, сім'ї, громадськості в навчанні, вихованні та розвитку гуртківців», «Самоосвітня діяльність педагогів закладу у 2019-2020 навчальному році», «Аналіз освітнього процесу в ЦДЮТ у 2019-2020 навчальному році: резерви підвищення якості».

Осередком сприятливого інноваційного середовища є методична рада (голова ради - заступник директора з НВР Жигульська Л.М.), яка є ініціатором проведення різних колективних та індивідуальних форм роботи, спрямованих на реалізацію єдиної науково-методичної проблеми «Формування ключових компетентностей вихованців як умова якісної позашкільної освіти».

Під час засідань методоб’єднання керівників гуртків декоративно-ужиткового профілю (керівник Скотаренко О.В.) розглядалися питання «Інноваційні технології в освітньому процесі як засіб формування життєвих компетентностей вихованців гуртків», «Артпедагогіка як інновація сучасної професійно-педагогічної теорії і практики», «Візуалізація – дидактичний інструмент в освітньому процесі», «Підсумки роботи МО за 2019-2020 навчальний рік». У січні 2020 року проведено районний семінар керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва «Новітні прийоми та техніки в гуртках декоративно-ужиткового профілю».

Виявляти, розвивати й плекати творчі паростки особистості педагога – основна мета роботи школи педмайстерності (керівник Ільєнко О.В.). Слухачі школи працювали над вирішенням проблемних питань «Моніторинг навчальних досягнень вихованців – підґрунтя формування життєвих компетентностей», «Педагогічний супровід обдарованих дітей в освітньому процесі».

Протягом року проводилась активна робота з молодими та новопризначеними керівниками гуртків. Проведені 4 заняття школи молодого педагога (керівник Комісаренко О.О.): «Молоді педагоги – агенти змін в умовах реформування освітньої системи», «Мотивація вихованців – головний фактор якісного гурткового заняття», «Принципи роботи з творчими та здібними вихованцями. Рефлексія, методичні прийоми рефлексії», «Самоаналіз як один із факторів підвищення якості освітнього процесу».

Організовано взаємовідвідування педагогами навчальних занять і виховних заходів з метою обміну досвідом та удосконалення освітнього процесу, надавалася методична допомога керівникам гуртків з питань організації самоосвітньої діяльності.

Методистами Комісаренко О.О., Брагінець М.О. підготовлені методичні розробки, сценарії виховних та масових заходів згідно з планом роботи ЦДЮТ.

Заступник директора з НВР Жигульська Л.М. розпочала вивчення досвіду керівника гуртка Корінь Т.Л. «Використання нетрадиційних технік малювання в гуртковій роботі».

Важливою ланкою методичної роботи є курси підвищення кваліфікації та атестація.

Протягом навчального року курсову перепідготовку при Чернігівському ОІППО імені К.Д.Ушинського пройшли Жигульська Л.М., Скотаренко О.В., Бутенко К.Ю., Опецько Г.М.

Згідно з наказами про проведення атестації педагогічних працівників ЦДЮТ було затверджено склад атестаційної комісії, графік її засідань, розроблено план діяльності на 2019-2020 навчальний рік, алгоритм проведення атестаційного періоду для педагогічних працівників ЦДЮТ.

Атестацію пройшли керівники гуртків Скотаренко Н.В., Бутенко К.Ю., Опецько Г.М. Адміністрацією ЦДЮТ вивчалася система роботи педагогів, вони продемонстрували свої знання та вміння під час тижня ініціативи і творчості в лютому 2020 року. За рішенням атестаційної комісії ЦДЮТ Опецько Г.М. підтверджено 11 тарифний розряд, Бутенко К.Ю. встановлено 11 тарифний розряд, Скотаренко Н.В. підтверджено 12 тарифний розряд.

25 жовтня 2019 року на базі Центру відбувся виїзний комплексний методичний семінар-практикум Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва «Забезпечення та методичний супровід розвитку життєтворчого простору закладу позашкільної освіти» для заступників директорів, методистів, культорганізаторів закладів позашкільної освіти області та педагогів-організаторів закладів освіти Сновської ОТГ. На базі Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 пройшло виїзне засідання обласної Ради старшокласників «Виховання особистості громадянина-патріота».

У серпні на установчому засіданні районного методоб’єднання педагогів-організаторів закладів освіти району (керівник Жигульська Л.М.) було проаналізовано роботу МО за минулий навчальний рік, акцентовано увагу на ціннісній спрямованості виховного середовища закладу освіти в умовах сучасних освітніх змін.

28 лютого 2020 року було проведено чергове засідання районного методоб’єднання педагогів-організаторів закладів освіти району.
Теоретична частина заняття була присвячена питанню виховання духовно-моральної особистості в умовах Нової української школи, яке розкрила у своєму виступі заступник директора з НВР Жигульська Л.М. Педагоги-організатори поділилися досвідом роботи з даного питання, акцентували увагу на основних аспектах моделювання наскрізного виховного процесу, спрямованого на формування системи духовно-моральних цінностей школярів, їх особистісної життєвої позиції як громадянина і патріота своєї держави.
Практичну частину заняття, майстер-клас із виготовлення листівок весняної тематики, провела з присутніми керівник гуртка Данильченко Д.О.
Завершилася робота колективним фото на згадку про щирі емоції та насичений день.

Показником інноваційної діяльності педагогів є участь у професійних конкурсах, методичних заходах різного рівня, видавнича діяльність.

Керівник гуртка Комісаренко Оксана Олегівна взяла участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка-2020» та зайняла ІІ місце.

У журналі «Англійська мова і література» №34-36 (грудень 2019) надруковано розробку заходу «Святкуємо День Святого Валентина», підготовлену керівником гуртка Ільєнко О.В.

Підвищенню професійного рівня педагогів, обміну досвідом та формуванню фахових якостей сприяє співпраця з навчальними закладами району та області:

- участь в обласному семінарі-практикумі «Стратегія розвитку позашкільної освіти в умовах сучасного освітнього простору» (Ніжинський Будинок дітей та юнацтва), під час якого Жигульська Л.М. презентувала роботу Сновського ЦДЮТ з питання «Творчий простір позашкілля для дітей з особливими освітніми потребами»;

- участь в обласному семінарі «Шкільний європейський клуб – новий формат для творчого учителя» на базі Количівської ЗОШ І-ІІІ ст. Іванівської сільської ради (Брагінець М.О.);

- участь у районному семінарі директорів закладів освіти (Сновський НВК «ДНЗ-СЗНЗ І ст.») (Жигульська Л.М.);

- участь у районних педагогічних читаннях «Інноваційна педагогічна діяльність як особливий вид творчої діяльності педагога» (Жигульська Л.М.).

Нагороди педагогів за сумлінну працю, високі професійні досягнення:

- Почесна грамота Сновської міської ради – 1,

- Грамота Управління освіти, сім'ї, молоді та спорту Сновської міської ради – 5,

- Почесна грамота Сновської РДА – 1,

- Диплом Управління освіти і науки Чернігівської ОДА – 1,

- Подяка Управління Держпраці в Чернігівській області – 1,

- Грамота Чернігівської обласної організації товариства охорони природи – 1,

- Грамота Чернігівського обласного центру науково - технічної творчості учнівської молоді – 1,

- Подяка БФ «Наш слід» - 1,

- Подяка ГО «Яскрава країна» - 1,

- Подяка ПП Центр культури та мистецтв «Сузір'я Звягеля» - 1,

- Почесна грамота ЧОВ Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» - 1,

- Диплом і подяка адміністрації і журі Міжнародного професійного конкурсу співаків, музикантів, авторів пісень – 1,

- Подяка ТОВ «Всеосвіта» - 6,

- Подяка ТОВ «Освітній проект «На урок» - 2,

- Диплом ГО «Талановиті діти України» - 1,

- Подяка Міжнародної асоціації діячів мистецтв, культури і спорту – 1,

- Подяка ГО Грандфест – 1.

Підсумовуючи вищезазначене, можна вважати, що результативність методичної роботи з педагогічними кадрами в закладі значною мірою залежить від чіткого та продуманого її планування та координації. Усі зазначені колективні форми методичної роботи використовувалися з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації освітнього процесу, аналізу результату колективної діяльності, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду, педагогічної інформації. Методична робота в закладі забезпечує керівників гуртків педагогічними знахідками, дає їм змогу оволодіти педагогічною майстерністю, підтримує в педагогічному колективі дух творчості, прагнення до пошуку.

Контрольно-аналітична діяльність здійснювалася за допомогою різних форм і методів, була спрямована на виявлення загальних тенденцій, з’ясування позитивних та негативних явищ у роботі закладу, узагальнення досвіду виконання поставлених завдань.

Фінансування діяльності закладу забезпечується за кошти міського бюджету та інших джерел, які не суперечать законодавству.

За рахунок залишків коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, які залишилися з 2019 року, було оновлено фасад приміщення ЦДЮТ. Встановлено новий паркан навколо закладу, придбаний за рахунок коштів Управління освіти, сім’ї молоді та спорту Сновської міської ради вартістю 15540 грн. За кошти міського бюджету придбано ноутбук. Отримано від батьків матеріали для проведення поточного ремонту приміщень закладу (фарба, цемент, шпалери).

Один із основних принципів діяльності закладу - розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості, підтримка інтересу до навчання, удосконалення творчих умінь і навичок. Тому основними ознаками педагогічних технологій, орієнтованих на роботу з обдарованими дітьми, є збільшення обсягу практичного матеріалу, виконання гуртківцями індивідуальних завдань, упровадження дослідницької, проектної діяльності, підвищення рівня самостійної роботи, створення умов для реалізації природних обдарувань. Такий підхід сприяв досягненню високих результатів вихованців у виставках, конкурсах та змаганнях різних рівнів.

№ з/п Назва конкурсу Місце Прізвище, ім’я Керівник
1 ІХ Міжнародний фестиваль - конкурс дитячої та юнацької творчості "Яскрава країна в Чернігові"2019 Лауреат
ІІІ ступеня
Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
2 Всеукраїнський фестиваль - конкурс "КРИШТАЛЕВІ ЗОРІ" ІІ Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
3 Всеукраїнський конкурс "До Дня Гідності та Свободи" І
І
ІІІ
Яновська Дар'я Зорко Марія Похрамцова Поліна Комісаренко Оксана Олегівна
4 ІХ Міжнародний фестиваль - конкурс "DAS - Fest""Чернігівська осінь - 2019" ІІІ Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
5 Обласний конкурс "Хлібом славиться Чернігівська земля" Переможець Зорко Марія Скотаренко Олег Васильович
6 Всеукраїнський конкурс "Зимові свята в традиціях нашого народу" І
І
І
Зорко Марія Яновська Дар'я Похрамцова Поліна Комісаренко Оксана Олегівна
7 Обласна виставка - конкурс "Зимовий букет - замість ялинки" ІІІ Гурток "Природа рідного краю" Пилипець Олена Юріївна
8 Міжнародний професійний конкурс співаків, музикантів, авторів пісень, перший сезон "Сузір'я Україна" ІІ Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
9 Обласна новорічно - різдвяна виставка "Новорічна композиція" Переможець Переможець Переможець Переможець Куценко Павло Куценко Тимур Данильченко Ксенія Кошель Аліна Куценко Оксана Леонідівна Данильченко Діана Олександрівна Пусь Людмила Володимирівна
10 Всеукраїнський конкурс "Українське народознавство" І
ІІ
ІІ
ІІІ
Зорко Марія Похрамцова Поліна Коритіна Анна Яновська Дар'я Комісаренко Оксана Олегівна
11 Міжнародний Інтернет - Конкурс Play 2019 ІІ
ІІ
Зорко Марія Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
12 Міжнародний фестиваль творчості інвалідів "Ми разом" (м. Добруш) Перемога в номінації Перемога в номінації Перемога в номінації Стрижак Анастасія Стрижак Поліна Логвиненко Рената Данильченко Діана Олександрівна
13 І (обласний) етап Всеукраїнської виставки - конкурсу "Український сувенір" Переможець Переможець Переможець Переможець Переможець Переможець Максименко Артем Зорко Марія Мойсіяш Марія Карпенюк Кіра Пусь Ангеліна Шевцова Марія Скотаренко Олег Васильович Пусь Людмила Володимирівна
14 Відбірковий регіональний тур ІХ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" І Якубенко Ольга Корінь Тетяна Леонідівна
15 Всеукраїнський конкурс "Безпечний інтернет" ІІ
ІІ
ІІІ
Зорко Марія Яновська Дар'я Похрамцова Поліна Комісаренко Оксана Олегівна
16 Всеукраїнський конкурс "Основи кібербезпеки" ІІ
ІІ
ІІІ
Похрамцова Поліна Зорко Марія Яновська Дар'я Комісаренко Оксана Олегівна
17 Всеукраїнський конкурс "Слово до слова" І
І
І
Похрамцова Поліна Зорко Марія Яновська Дар'я Комісаренко Оксана Олегівна
18 Всеукраїнський конкурс "ТГШ 206: Таємниця генія Шевченка" І Зорко Марія Комісаренко Оксана Олегівна
19 Всеукраїнський конкурс "Новорічна композиція" ІІ Данильченко Ксенія Данильченко Діана Олександрівна
20 Міжнародний фестиваль - конкурс "Талановиті діти України" Лауреат
ІІ ступеня
Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
21 ІІІ Міжнародний фестиваль - конкурс мистецтв "ONLY STARS" І Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
22 Х Всеукраїнська гра з англійської мови "PUZZLE -2020" ІІІ
ІІІ
Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника
Арендар Яна Зорко Марія Биша Ксенія Бредюк Вероніка Бондаренко Вероніка Булденко Вероніка Гориченко Даря Роговенко Дарина Максименко Маргарита Алерт Мирослава Ільєнко Олена Володимирівна Бутенко Катерина Юріївна
23 Всеукраїнська олімпіада "Всеосвіта Весна - 2020" І
І
І
ІІ
І
І
ІІ
І
І
Гурарій Станіслав Гориченко Єлизавета Безбородько Поліна Кухаренко Аріадна Лосєва Аріна Тунда Софія Кощей Варвара Ткаченко Маргарита Гах Мирослава Скотаренко Наталія Валеріївна
24 Міжнародний фестиваль - конкурс мистецтв GRANDFEST II Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
25 Обласний конкурс "Ми - українці" номінація "Родинні традиції" ІІ Биченко Дмитро Бригінець Анастасія Куценко Оксана Леонідівна
26 Обласний фестиваль - конкурс української дитячої естрадної пісні "Голос'ОК Полісся" ІІІ Зорко Марія Петренко Леся Леонідівна
27 Обласний конкурс на кращого лідера учнівського самоврядування "Лідер року" номінація "Відеоролик - самопрезентація "Чому - Я?" ІІІ Кириченко Владислава Жигульська Людмила Миколаївна
28 Обласний етап Всеукраїнської виставки - конкурсу декоративно - ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" номінація "Витинання" номінація "Вироби з тіста" номінація "Інші техніки виконання" ІІ
ІІ
І
ІІ
ІІІ
ІІ
ІІІ
Куценко Тимур Куценко Павло Заклевська Анастасія Карпенюк Кіра Мойсіяш Марія Стрижак Поліна Данильченко Ксенія Куценко Оксана Леонідівна Скотаренко Олег Васильович Данильченко Діана Олександрівна
29 ІІ етап щорічного обласного екологічного конкурсу "Одна планета - одне майбутнє" ІІ
ІІ
Биченко Дмитро Бригінець Анастасія Куценко Оксана Леонідівна
30 Обласна виставка - конкурс дитячої та юнацької творчості "зоряні шляхи Чернігівщини" напрямок "Образотворче мистецтво" ІІ Федосенко Вікторія Корінь Тетяна Леонідівна
31 Всеукраїнський конкурс з англійської мови "Гринвіч" І
ІІ
ІІ
ІІІ
ІІІ
Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника Сертифікат учасника
Зорко Марія Бредюк Вероніка
Алерт Мирослава Арендар Яна Бондаренко Вероніка Копилов Олег Тютюнник Єгор Осико Максим Киянова Анна Биша Ксенія Кухаренко Дар'я Мося Карина Пономаренко Богдан Глінко Софія Камко Анастасія Гориченко Дар'я Кошель Аліна Нагла Дар'я Кожем'яко Дарина Логвиненко Рената
Ільєнко Олена Володимирівна Бутенко Катерина Юріївна
32 Всеукраїнська виставка - конкурс декоративно - ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" ІІ
ІІ
ІІІ
Заклевська Анастасія Карпенюк Кіра Мойсіяш Марія Скотаренко Олег Васильович

Директор ЦДЮТ Н.В.Скотаренко

Кiлькiсть переглядiв: 860

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.