Історія Сновського ЦДЮТ

Історія створення і діяльності Щорського районного Центру дитячої та юнацької творчості бере свій початок у 1937 році, коли в місті Щорс розпочав свою роботу піонерський клуб.

У 1943 році, після звільнення Щорсівщини, піонерський клуб поновлює свою роботу. Згодом він стає Будинком піонерів, якому в 1956 році присвоєно ім’я піонерки-героя, нашої землячки, Ніни Сагайдак.

З 1992 року Будинок піонерів стає районним Будинком школяра. У 2003 році Будинок школяра набуває статусу районного Центру дитячої та юнацької творчості.

У 2004 році Центр дитячої та юнацької творчості визнано атестованим з відзнакою. З 2010 року заклад є членом Всеукраїнської Асоціації позашкільних навчальних закладів. У 2011 році Центр отримав відзнаку «Гордість Щорсівщини-2011».

Сьогодні Центр – комплексний позашкільний навчальний заклад, який працює за напрямками: декоративно-ужитковий, художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, спортивний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний. У 35 гуртках розвивають творчі здібності 537 вихованців віком від 3 до 21 року. Гуртки Центру творчості працюють на базі Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Тихоновицької ЗОШ І-ІІІ ст., Щорської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

До занять у гуртках залучаються діти соціально-вразливих категорій: сироти та позбавлені батьківського піклування, напівсироти, діти з багатодітних, неповних сімей, діти учасників АТО.

Педагогічний колектив - 20 педагогів, з них 2 - Відмінники освіти, 1 – лауреат обласної Премії імені Софії Русової, 1- керівник гуртка-методист.

Методична робота спрямовується на підвищення професійного рівня педагогів, на вирішення поставлених перед колективом завдань. Працює районне методоб’єднання педагогів-організаторів шкіл району.

Система роботи, створена в Центрі дитячої та юнацької творчості, спрямована на формування творчої особистості кожного вихованця, громадянської активності та національної свідомості. Позашкільний заклад став справжнім центром естетичного виховання дітей.

Виконуючи державну програму розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, педагоги закладу об’єднують свої творчі зусилля навколо реалізації довгострокових програм «Соціальна реабілітація дітей з функціональними обмеженнями», «Творча обдарованість», «Злагода».

Зміст навчально-виховної роботи орієнтований на особистісні потреби дітей, стимулювання мотивацій до навчання, серед яких провідними є прагнення розширити обсяг знань, бажання вирішити особисті проблеми у сфері навчання та спілкування, прагнення до ранньої профорієнтаційної підготовки, до змістовної організації вільного часу.

Традиційними в закладі стали Дні відкритих дверей, родинні свята, обряди колядування та щедрування в установах та організаціях міста, проведення новорічних свят, районних конкурсів дитячої творчості, конкурс «Молодь обирає здоров’я», екологічна акція-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», відзначення Дня матері та Дня сім’ї, організація тематичних виставок, творчі звіти гуртків.

У Центрі створений і більше 10 років діє клуб дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе», який створює можливості для реабілітації та подальшої соціалізації дітей-інвалідів, допомагає цій категорії дітей жити повноцінним життям.

Протягом 15 років успішно працює школа раннього естетичного та творчого розвитку для дошкільнят «Сонечко». Діти з 4 років займаються в школі «Малятко». На базі сільських шкіл працюють школи для дошкільнят «Світлячок». Заняття в цих школах спрямовані на творчий та гармонійний розвиток дитини, виявлення її естетичних здібностей.

З кожним роком зростає популярність гуртка «Англійська мова», де діти отримують якісні знання. Педагоги використовують різні форми та методи роботи: мовленнєві ігри, вікторини. Діти із задоволенням беруть участь у проведенні свят англомовних країн.

Розвитку учнівського самоврядування в районі сприяє робота районної Ради старшокласників «Пульс», навчання лідерів учнівського самоврядування, випуск газети «Вісник Ради «Пульс».

Одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу є робота з обдарованою молоддю. Наслідком цього є висока результативність участі вихованців Центру дитячої та юнацької творчості у всеукраїнських конкурсах «Знай і люби свій край», «Український сувенір», «Новорічна композиція», «Безпека в житті – життя в безпеці», міжнародних конкурсах «Ми разом!», «Підводні фантазії» та інші. Два вихованці ЦДЮТ були стипендіатами Чернігівської обласної державної адміністрації. У 2012 році колективу декоративно-ужиткового мистецтва «Вітрила творчості» присвоєно звання «Зразковий».

Кiлькiсть переглядiв: 829

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.